Aktuality

Aktuality


 • Pozvánka na virtuální učebnu
  Virtuální učebna společnosti URSA pomůže s naplánováním izolace šikmých střech a půdy
 • Ceník a produktový katalog – 2022
  Stáhněte si nový ceník produktů URSA GLASSWOOL, URSA XPS, URSA PUREONE a URSA SECO platný od 1.52022.
 • URSA Webinář – Správná řešení šikmých střech vyhovující nejnovější legislativě
  URSA Webinář – Správná řešení šikmých střech vyhovující nejnovější legislativě KDY: 4. 3. 2022 od 10:00 hodin Dozvíte se, jak správně navrhnout šikmou střechu vyhovující nejnovějším požadavkům na energetickou náročnost budov. Ukážeme Vám zásady správného návrhu, ve kterém jsou zohledněny změny legislativy od 1. 1. 2022, jak navrhnout správně fungující skladbu, vhodné dimenze zateplení a materiály. Součástí webináře je i část […]
 • Skupina Etex kupuje společnost URSA specializovanou na tepelné a akustické izolace, a potvrzuje tak posun svého portfolia k lehkým a udržitelným stavebním řešením
  V novém roce Etex posílí své udržitelné obchodní operace akvizicí společnosti URSA, evropského lídra v izolačních řešeních.
 • Ceník a produktový katalog 2022
  Stáhněte si nový ceník produktů URSA GLASSWOOL, URSA XPS, URSA PUREONE a URSA SECO platný od 1.1.2022.
 • Od ledna 2022 se mění požadavky pro výstavbu nových budov!
  Nový rok nám přináší zásadní změny, které se dotknou výstavby nových budov a rekonstrukcí.
 • Ceník a produktový katalog 2021
  Stáhněte si nový ceník produktů URSA GLASSWOOL, URSA XPS, URSA PUREONE a URSA SECO platný od 1.11.2021
 • Ohlédnutí za 8. ročníkem Dne otevřených dřevostaveb!
  Letošní 8. ročník Dne otevřených dřevostaveb se dle ředitelky ADMD Ing. Lenky Trandové velmi povedl! Počasí bylo skvělé a na celou akci zavítalo více než tisícovka účastníků.
 • Další etapa dotačního programu NZU byla odstartována!
  Nezapomeňte si včas požádat o dotace na zateplení vašeho objektu izolacemi URSA. Příjem žádostí v novém programovém období byl spuštěn!
 • Navštivte více než 60 staveb na Dni otevřených dřevostaveb 9. 10. 2021!
  Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), jejímž členem je společnost URSA CZ, Vás zve na Den otevřených dřevostaveb, který se bude konat v sobotu 9. 10. 2021 po celé ČR.
 • Další etapa dotačního programu NZU
  Na podzim startuje příjem žádostí do další etapy programu Nová zelená úsporám. Žadatelé si rozdělí 39 miliard korun a využít je mohou i na izolace URSA Letos na podzim odstartuje další etapa programu Nová zelená úsporám, kdy Češi mohou žádat o dotace na energeticky úsporné renovace nebo stavby bytových a rodinných domů. Ministerstvo životního prostředí […]
 • Společnost URSA Vás zve do Centra dřevostaveb v Brně
  Zajímáte se o výstavbu dřevostavby? Potřebujete poradit s výběrem materiálu či firem?
 • Světový den životního prostředí
  Šetřeme naši planetu a buďme ekologičtí! Čisté ovzduší, voda nebo udržitelná spotřeba. Všechna tato slovní spojení představují zdravý život na Zemi.
 • Zpráva o udržitelnosti
  V URSA víme, jak důležitá je udržitelnost pro lidi a životní prostředí. Naše izolační materiály významně přispívají k energetické účinnosti budov.
 • Během pandemie vzrostl zájem o úsporné, zdravé a ekologické bydlení
  Za poslední rok, kdy celý svět sužovala pandemie, se Češi více zamysleli nad způsobem svého bydlení a úsporami, kterých díky tomu mohou dosáhnout.
 • Zpráva o udržitelnosti Xella již brzy
  Již brzy zveřejníme naši novou Zprávu o udržitelnosti Princip ESG, tedy zájem o ekologické, sociální a správní otázky, pro nás není novinkou ani módním trendem. Xella už po desetiletí vyrábí udržitelné a inovativní stavební a izolační materiály, které výrazně přispívají k lepší energetické účinnosti budov.
 • Nedostatečným zateplením domu se češi okrádají až o několik tisíc korun ročně
  Ukazuje se, že průměrná tloušťka zateplení venkovní stěny je v Čechách 13 centimetrů. Oproti tomu minimální doporučená, správná tloušťka izolace je alespoň 18 cm podle typu zateplované stěny. Češi tak mohou kvůli nedostatečnému zateplení nevědomky zvyšovat své náklady na energie, někdy i více než deset tisíc korun ročně. Data vychází z průzkumu Asociace výrobců minerálních izolací.
 • Zájem o dřevostavby každým dnem roste
  Zájem o dřevostavby každým dnem roste Dřevostaveb se staví v České republice rok od roku více. Procento dřevostaveb celkové výstavby roste nejen díky zvyšování kapacity zaběhnutých firem, ale také díky nově vznikajícím společnostem. Důležitou součástí pro výstavbu kvalitní dřevostavby jsou prověřené a certifikované materiály, které nabízí i společnost URSA. Zároveň je tato společnost členem Asociace […]
 • NOVINKA NA TRHU!
  URSA USF 35 PLUS je nová univerzální tepelná izolace, z portfolia společnosti URSA, vyrobená z minerální vlny na bázi skla, dodávaná ve formě rolí. Navíc je kašírovaná netkanou sklotextilií, čímž se zvýší komfort při izolování v pozici nad hlavou.
 • Společnost URSA se zavazuje do roku 2030 snížit své emise o 30 %
  Se svou mateřskou společností Xella jsme se společně vydali na ambiciózní cestu podnikové udržitelnosti a rádi bychom vám představili přínos naší společnosti URSA k iniciativě ESG.