Insulation for a better tomorrow

Izolace plochých střech

IZOLACE PLOCHÝCH STŘECH 

Optimální zateplení ploché střechy s izolacemi URSA Vám zajistí tepelnou pohodu v interiéru v zimě i v létě a minimalizuje náklady na vytápění a chlazení domu.

 

1. Dvouplášťová střecha

Dvouplášťová střecha se skládá z dolního pláště se zateplením shora minerální izolací na bázi skla URSA, dále následuje provětrávaná vzduchová mezera a horní plášť.

 

 Vhodné materiály :

URSA PUREONE USF 31
URSA PUREONE SF 31
URSA PUREONE SF 34
URSA PUREONE DF 39
URSA SF 32 PLUS
URSA USF 32 PLUS

URSA DF 32H
URSA SF 35
URSA SF 35 PLUS
URSA DF 35H
URSA DF 38
 

 

 

2. Nepochozí střecha (obrácená skladba)

 

Vhodné materiály :

 

URSA XPS N-III-L

 

URSA XPS N-V-L

 

URSA XPS N-VII-L

 

 

 

Nepochozí střecha s obrácenou skladbou bezpečně zajistí ochranu hydroizolace před poškozením. Před vnějšími mechanickými vlivy chrání hydroizolaci vrstva tepelné izolace na bázi extrudovaného polystyrenu URSA XPS, která je umístěna nad ní směrem do exteriéru.

 

 

3. Pochozí střecha (obrácená skladba)

 

Vhodné materiály :

 

URSA XPS N-III-L

 

URSA XPS N-V-L

 

URSA XPS N-VII-L

 

Obrácená skladba umožňuje uživatelům velkou variabilitu ve využití ploché střechy. Tepelná izolace z extrudovaného polystyrenu URSA XPS díky své pevnosti a nenasákavosti bezpečně chrání vrstvu hydroizolace a umožňuje používat střechu jako terasu.

 

 

4. Zelená střecha (obrácená skladba)

 

 

Vhodné materiály :  

URSA XPS N-III-L, URSA XPS N-V-L, URSA XPS N-VII-L

Obrácená skladba umožňuje uživatelům velkou variabilitu ve využití ploché střechy. Tepelná izolace z extrudovaného polystyrenu URSA XPS bezpečně chrání vrstvu hydroizolace a zároveň díky své vysoké únosnosti v tlaku umožňuje používat střechu jako střešní zahradu.

 

 

5. Pojížděná střecha

   Vhodné materiály :

 

URSA XPS N-V-L

 

URSA XPS N-VII-L

 

U střech, kde bude působit velké zatížení v tlaku, je jako tepelná izolace velice vhodný extrudovaný polystyren. Materiály URSA XPS mají vysokou pevnost v tlaku, proto jsou vhodné jako tepelná izolace např. u pojížděných ploch a parkovišť, přistávacích ploch apod.

 

 

6. Střecha PLUS

  Vhodné materiály :

 

URSA XPS N-III-L

 

URSA XPS N-V-L

 

URSA XPS N-VII-L

Nové vyšší požadavky na tepelně technické vlastnosti plochých střech uspokojí konstrukce střechy PLUS. Na stávající zateplenou plochou střechu se poklade nová vrstva tepelného izolantu z desek URSA XPS. Nejprve je však třeba provést kontrolu, opravu, případně převrstvení stávající hydroizolace a statické posouzení vzhledem ke změně zatížení (zpravidla krycí vrstvou štěrku).

 

 

7. DUO Střecha

  Vhodné materiály :

 

URSA XPS N-III-L

 

URSA XPS N-V-L

 

URSA XPS N-VII-L

 

Konstrukce střechy DUO může splnit i nejvyšší požadavky na tepelně technické parametry střechy. Optimálně kombinuje výhody konstrukce obrácené střechy a konvenčně zateplené (jednoplášťové) konstrukce ploché střechy. První vrstva zateplení je řešena konvenčním způsobem s hydroizolací kladenou na tepelný izolant, druhá vrstva izolace URSA XPS, která je poté kladena na hydroizolaci, navyšuje tepelný odpor konstrukce a zároveň hydroizolaci chrání. Tento typ kontrukce může v podstatě eliminovat jakékoliv kondenzační jevy ve střeše.