Insulation for a better tomorrow

Izolace fasád

Obvodové stěny zajišťují zpravidla nosnou funkci objektu a chrání dům před povětrnostními vlivy. Kvalitní zateplení stěny brání zbytečným únikům tepla v zimě. V létě tepelná izolace omezuje prostup tepla z exteriéru. Tepelná izolace URSA tak zlepšuje kvalitu vnitřního prostředí a šetří uživatelům energii a peníze na vytápění či chlazení místností.

 

1. Provětrávaná fasáda ( mechanicky kotveno )

 

Vhodné materiály :

URSA FDP 2/V-S
URSA FDP 32/V-S
URSA KDP 2/V
URSA KDP 32/V
URSA KDR 32/V
URSA KDR 35/V

Provětrávané fasády jsou s oblibou používané u moderních staveb. Jejich specifikem je, že mají mezi vrstvou tepelné izolace a finálním exteriérovým pláštěm provětrávanou vzduchovou mezeru. Ta, spolu s tepelnou izolací URSA, zajišťuje, že se fasáda v letních obdobích nepřehřívá. V zimě vrstva kvalitní izolace brání tepelným ztrátám. Použití izolací s optimálním odporem proti proudění vzduchu ≥ 5kPa·s/m2 dává předpoklady pro vysoký stupeň akustické ochrany. Difúzně otevřená tepelná izolace optimalizuje vlhkostní bilanci kostrukce. Navíc tento typ fasád může být prováděn za jakýchkoli venkovních teplot, jelikož jsou při jeho realizaci vyloučeny vlhké procesy. Všechny materiály určené pro provětrávané fasády jsou vysoce hydrofobizované.

 

 

2. Průmyslová fasáda (do roštu)

Průmyslové fasády lze účinně zateplit s použitím kazetových desek URSA. Výhodou materiálu jsou velmi dobré tepelně-izolační schopnosti, akustická pohltivost a výjimečná pružnost, která zajistí dokonalé vyplnění roštu.

 

 Vhodné materiály :

URSA FKP 1
URSA FKP 2
URSA FKR 35

 

 

3. Dvouvrstvé zdivo

 

Vhodné materiály :

URSA FDP 2/V-S
URSA FDP 32/V-S
URSA KDP 2/V
URSA KDP 32/V
URSA KDR 32/V
URSA KDR 35/V
URSA XPS N-III-L

 

 

 

4. Dřevostavby - rámová konstrukce

 

Vhodné materiály :

URSA PUREONE TWP 37
URSA PUREONE TWF 37
URSA PUREONE USF 31
URSA PUREONE USF 31
URSA PUREONE SF 34
URSA TWP 1
URSA SF 32 PLUS
URSA USF 32 PLUS
URSA DF 32H
URSA SF 35
URSA SF 35 PLUS
URSA DF 35H

Pro zateplení rámové dřevostavby jsou ideální pružné skelné plsti URSA. Izolace URSA určené pro dřevostavby mají  velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, zlepšují akustiku konstrukcí a přispívají k požární bezpečnosti stavby, jelikož se jedná o materiály nehořlavé.